Jaki sprzęt jest potrzebny na budowie?

Na wszystkich placach budowy, bez względu na ich wielkość, można spotkać maszyny budowlane, pojazdy i różnego rodzaju urządzenia. Dzięki nim, prace przebiegają zdecydowanie szybciej. Obecnie nawet ogromne budynki powstają w ekspresowym tempie, dzięki rozwojowi technologii i maszyn. W sytuacji gdy pojawi się niespodziewana awaria lub nagła konieczność powiększenia floty, wypożyczalnia sprzętu budowlanego to najlepsze rozwiązanie, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy. Co konkretnie jest potrzebne na budowie? Jakie maszyny są szczególnie ważne?

Niezbędne maszyny na budowie 

Nieodłącznym elementem podczas budowy zarówno dużych, jak i niewielkich obiektów są prace ziemne. Z tego powodu, podstawową maszyną na praktycznie każdym placu jest koparka. W przypadku utwardzonych nawierzchni, najlepiej spisują się modele kołowe. Z kolei gdy mamy do czynienia z trudno dostępnym terenem, lepszym wyborem będzie koparka gąsienicowa. Niekiedy bywa tak, że na jednej budowie pracują oba modele. Profesjonalna wypożyczalnia sprzętu budowlanego powinna mieć w swojej ofercie zarówno koparki kołowe, jak i gąsienicowe, a także mini koparki. Te ostatnie są często wykorzystywane do płytkich wykopów. Te niewielkie maszyny także mogą być wyposażone w młot do kucia oraz wiertnicę, dzięki której wykonywanie dużej liczby otworów jest szybkie, precyzyjne i bezpieczne.

Uniwersalna koparko-ładowarka

Jak sama nazwa wskazuje, koparko-ładowarka umożliwia zarówno kopanie, jak i załadunek urobku. Ten rodzaj maszyny jest wyposażony w dwa wysięgniki. Przedni służy m.in. do załadunku ziemi, z kolei tylny do kopania. Obrotowy fotel operatora pozwala na błyskawiczną zmianę pozycji. Koparko-ładowarki są często zbudowane na konstrukcji traktora. Czy to koniec możliwości tej maszyny? Oczywiście, że nie. Dodatkowy osprzęt w postaci młota do kucia pozwala na efektywną pracę przy wyburzeniach. Z kolei zamiatarki umożliwiają dokładne czyszczenie np. drogi asfaltowej. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego powinna dysponować zarówno koparko-ładowarką, jak i dodatkowym osprzętem na wynajem.

Samochody ciężarowe

Efektywny i przede wszystkim bezpieczny transport ciężkich materiałów stanowi ważny element budownictwa. Z tego powodu wykorzystuje się samochody ciężarowe, które jednorazowo mogą przewieźć ładunek o łącznej masie 25 ton. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego przeważnie ma w swojej ofercie pojazdy umożliwiające transport ładunków o zróżnicowanej masie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie wszędzie zmieszczą się duże ciężarówki.

Samochody dostawcze

Do przewozu osób, elektronarzędzi i innego sprzętu budowlanego najlepiej sprawdzają się popularne busy. Są pakowne i pozwalają szybko przewieźć niezbędne rzeczy w nowe miejsce. Pojazdy tego typu przeważnie charakteryzują się maksymalną ładownością do 1500 kg.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – dodatkowe informacje

Korzystając z usług profesjonalnych firm oferujących usługi wynajmu sprzętu budowlanego mamy pewność, że maszyny i pojazdy będą w pełni sprawne. Perfekcyjny stan techniczny jest szczególnie ważny. Każda awaria na budowie oznacza przestój, który generuje koszty. Z tego powodu użytkowanie sprawdzonego sprzętu jest po prostu opłacalne. Pracownicy wypożyczalni dbają o to, aby wszystkie wymiany eksploatacyjne były wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta. Takie podejście gwarantuje, że zarówno koparki, koparko-ładowarki, pojazdy ciężarowe i samochody dostawcze będą niezawodne.