Jaki sprzęt jest potrzebny na budowie?

Na wszystkich placach budowy, bez względu na ich wielkość, można spotkać maszyny budowlane, pojazdy i różnego rodzaju urządzenia. Dzięki nim, prace przebiegają zdecydowanie szybciej. Obecnie nawet ogromne budynki powstają w ekspresowym tempie, dzięki rozwojowi technologii i maszyn. W sytuacji gdy pojawi się niespodziewana awaria lub nagła konieczność powiększenia floty, wypożyczalnia sprzętu budowlanego to najlepsze rozwiązanie, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy. Co konkretnie jest potrzebne na budowie? Jakie maszyny są szczególnie ważne? (więcej…)

Ogrzewanie podłogowe – wady i zalety

Ogrzewanie podłogowe cieszy się dużą popularnością, jednak przed jego instalacją warto poznać wady i zalety takiego systemu. Zasada działania podłogówki jest zupełnie inna niż tradycyjnych grzejników. Chcąc mieć pewność, że ogrzewanie będzie działać efektywnie i bezawaryjnie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej montaż instalacji wod-kan. (więcej…)

Wymiana instalacji wod-kan – kiedy należy to zrobić?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest kluczowym elementem praktycznie każdego budynku. Bez niej trudno wyobrazić sobie komfortowe przebywanie lub mieszkanie w danym miejscu. Oczywiście instalacja wod-kan nie jest wieczna i co pewien czas należą ją wymieniać. Kiedy warto się tego podjąć? Przede wszystkim po zakupie mieszkania z rynku wtórnego. Firmy oferujące instalacje wod-kan zajmują się kompleksową wymianą, a także modernizacją instalacji. (więcej…)

Roboty ziemne – z czego się składają?

Roboty ziemne to bardzo pojemna kategoria odnosząca się do zakresu prac, których celem jest odpowiednie ukształtowanie podłoża, w celu zrealizowania konkretnej inwestycji. Tego typu działania są zwykle wykonywane przed przygotowaniem fundamentów. Najczęściej polegają na wydobywaniu gruntu, przeniesieniu go na inny obszar lub odpowiednim ukształtowaniu. Ta część musi zostać wykonana ściśle z dokumentacją projektową, gdyż wpływa na późniejsze etapy. Na czym dokładnie polegają roboty ziemne? (więcej…)

Rozbiórki a wyburzenia – jakie są różnice?

Z całą pewnością zarówno rozbiórka, jak i wyburzenie odnosi się do likwidacji budynku oraz usunięcia go z danej działki. Niemniej jednak terminy te, choć często używane zamiennie, różnią się między sobą i warto mieć tego świadomość. A na czym dokładnie polega ta różnica znajdziesz w dalszej części artykułu, z którym zachęcamy się zapoznać. (więcej…)

Kontakt

Autobudomix – usługi budowlane
Wojciech Wolny

ul. Piotrowicka 101D
40-724 Katowice

Tel. 503-957-419
Tel. 504-824-113
E-Mail: autobudomix@poczta.fm

Godz. otwarcia: od 7:00 do 18:00