Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt budowlany?

Inwestycje budowlane, nawet te z pozoru najmniejsze, wymagają szczegółowego planowania. Wszystko po to, aby ich realizacja na każdym etapie przebiegała tak, jak powinna. Bez zbędnych opóźnień i problemów, które mogłyby wpłynąć na czas ich ukończenia. Związane jest to także z doborem właściwych sprzętów.

(więcej…)

Jaki sprzęt jest potrzebny do rozbiórki budynku?

Rozbiórka budynku to wymagające przedsięwzięcie. Prace z nią związane uznaje się za jedne z najtrudniejszych w budownictwie. Bez fachowej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu nie da się ich przeprowadzić w bezpieczny, a zarazem jak najszybszy sposób. Jakich maszyn nie może zatem zabraknąć na placu rozbiórki?

(więcej…)

Instalacja wod-kan – jak mądrze ją wykonać?

Swobodny dostęp do bieżącej wody oraz kanalizacji to absolutne podstawy, bez których trudno obecnie wyobrazić sobie codzienną egzystencję. Szczegółowe planowanie, wybranie odpowiednich materiałów i staranne wykonanie pozwalają cieszyć się bezproblemowym działaniem przyłącza przez wiele lat. Profesjonalne firmy oferujące instalacje wod-kan w Gliwicach gwarantują, że woda będzie dostarczana w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu domowników. Ponadto będzie charakteryzować się odpowiednio wysokim ciśnieniem i oczywiście czystością. (więcej…)

Wynajem koparki – o czym należy pamiętać?

Bez względu na wielkość placu budowy, a także zakres robót, wykorzystanie sprzętu budowlanego znacząco przyspiesza realizację prac ziemnych. Z tego powodu na praktycznie każdej budowie można zaobserwować koparki i koparko-ładowarki. Dzięki nim, prace związane z kopaniem fundamentów przebiegają efektywnie i terminowo. Duże i małe firmy, oprócz własnej floty maszyn budowlanych, często decydują się na wynajem koparki lub koparko-ładowarki. Popularność tego rozwiązania wynika m.in. ze znacznego zredukowania kosztów, a także możliwości szybkiej reakcji na nieprzewidziane sytuacje. Jednak co należy wziąć pod uwagę przed wyborem konkretnego modelu? (więcej…)

Niwelacja terenu – na czym polega?

Jedną z czynności, którą należy wykonać przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy jest niwelacja terenu. Dotyczy to zarówno sytuacji kiedy stawiamy dom jednorodzinny, obiekt przemysłowy oraz podczas budowania dróg. Kupując działkę, niejednokrotnie okazuje się, że występują na niej liczne nierówności. Bez podjęcia się działań mających na celu niwelację terenu, czyli jego wyrównanie, nie można przystąpić do kolejnych etapów, z których składają się roboty ziemne. Na czym dokładnie polega cały proces? (więcej…)

Kontakt

Autobudomix – usługi budowlane
Wojciech Wolny

ul. Piotrowicka 101D
40-724 Katowice

Tel. 503-957-419
Tel. 504-824-113
E-Mail: autobudomix@poczta.fm

Godz. otwarcia: od 7:00 do 18:00